Pomem Yaş Sınırı Yükseltiliyor | Pomem | Polis Meslek Eğitim Merkezi
Find us on Facebook Follow us on Tiwtter Subscribe Feed

Pomem Yaş Sınırı Yükseltiliyor

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 20 bin polis memuru kadrosunun ihdas edilmesine yönelik kanun tasarısının Bakanlar Kurulunda imzaya açıldığını bildirdi.
Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.Toplantıda bazı kanun tasarılarını imzaya açtıklarını belirten Çiçek, bunlardan bir tanesinin polis meslek eğitimine alınacak yüksek öğretim mezunları yaş sınırının 27′den 28′e, askerliğini yapmış olanlarda da 29′dan 30′a yükseltilmesi ve 20 bin polis memuru kadrosunun ihdas edilmesi olduğunu söyledi.
Çiçek, Türkiye’de güvenlik hizmetlerinin layıkıyla sürdürülebilmesi bakımından kişi başına düşen polis sayısında noksanlık olduğunu belirterek, ”Bu da ister istemez asayiş ve huzurun temini bakımından özellikle büyük şehirlerimizde bazı problemler çıkarmaktadır. Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bir polise 250 kişi düşerken halen ülkemizde bu 300′ün üzerindedir. Dolayısıyla bu açığın kapatılabilmesi lazım. Öbür taraftan da mesleğe daha yüksek eğitim görmüş insanların kazandırılabilmesi bakımından dan bu düzenlemenin yapılmasın da fayda görülmüştür” diye konuştu.


top bar
2 Nis 2010 Cuma
Katagori: Pomem Duyurular
Etiketler:
101 Yorum Var


bottom bar

Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

« »

101 Yorum

  1. Ben 10.08.1990 doğumluyum. 2 yıllık seracılık bölümünden mezun oldum. bu sene 3. sınıf işletmeye kayıt yaptırıcam. okulu bitirince POMEM e başvurabilme olasılığım nedir???

    top bar
    çerkes kızı
    3 Ağustos 2012 @ 12pm
    bottom bar

Yorum EKle